Блог компанії Вікна-Піт

Чому запотівають вікна і до чого це може призвести?

Поява конденсату на вікнах - нормальне явище. Ненормально, коли його багато або волога збирається всередині склопакету. Конденсат на вікнах шкоди не представляє. Потрібно просто регулярно протирати скло і самі рами м'якою сухою ганчіркою. Пластик, на відміну від дерева, під впливом вологи не руйнується. Тут небезпека в іншому - поява цвілі.

У цій статті ми розповімо, чому з'являється конденсат на вікнах і як з цим боротися:

По-перше, причина може бути в тому, що ваші пластикові вікна не переведені на зимовий режим. На літньому режимі теплоізоляція нижче і тому внутрішня сторона скла пластикового вікна охолоджується більше. Висновок: переведіть склопакет на зимовий режим і проблема зникне.

По-друге, можливо, у вас однокамерний склопакет. Не варто економити на вікнах. Оскільки ймовірність появи конденсату в однокамерному склопакеті в рази вище. Висновок: для розв’язання цієї проблеми, склопакет необхідно замінити.

По-третє, проблема може бути в поганій вентиляції приміщення. Вентиляційні решітки можуть бути забруднені пилом, який перешкоджає всмоктуванню ними вологого повітря, і він залишається в приміщенні. Висновок: для розв’язання цієї проблеми треба почистити або замінити решітки. Якщо справа не в них, то варто подивитися, чи все гаразд саме з вентиляційною трубою.

Найчастіше, люди, які не розуміються на питанні, без особливого розгляду покладають провину на компанію виробника або на тих, хто їх встановлював. Але варто зазначити, що вина компанії-виробника і монтажника є причиною того, що вікна запотівають, всього в 6-7% випадків.

Але якщо конденсат з'явився між склопакетами з внутрішньої сторони, то це явний дефект вікна або монтажу. Зверніться в компанію, яка встановлювала вам вікна.