За типами кріплення існують:
Сітка на гачках.
Це найбільш розповсюджений та не дорогий варіант. До переваг такого типу сіток відноситься універсальність (підходить на будь-яке ПВХ-вікно незалежно від монтажної ситуації), легкість в здійсненні операцій зняти/поставити та дешева ціна. Недоліки - недовговічність, низька міцність (особливо часто ламаються ручки) і небажане перетискання віконного ущільнювача в містах їх контакту з кріпильними гачками сітки (при не акуратному використанні навіть локальні пориви ущільнювача, звідки зимою може почати піддувати).
Москітна сітка на «кишенях»
Кишені - це спеціальні кріплення, жорстко закріплені на віконній рамі зовні, в які вкладається рамка москітної сітки. Переваги - зручність, простота та швидкість операцій зняти/поставити. Недоліки - не завжди є можливість змонтувати кріплення на рамі (при монтажній ситуації, коли рама вікна глибоко заходить за чверть), а також необхідність в додаткових роботах при первинному монтажі сітки. Якщо у вас встановлено ПВХ вікно, то на відміну від першого варіанту самостійно Ви з процесом первинного монтажу кишень під таку сітку без певного досвіду та інструментів не впораєтесь.
Москітна сітка на петлях
Застосовується, коли є необхідність часто та без зайвих зусиль її відкривати/закривати. Наприклад - на балконних дверях. Наявність поворотної фурнітури і роботи по монтажу, а також більш товстий та міцний профіль рамки такої сітки (інакше, вона просто не буде тримати прямокутну форму) робить її відчутно дорожчою перших двох варіантів.
Рулонна (чи ролетна) москітна сітка
Головна особливість такої сітки - це можливість згорнути її за допомогою спеціального інерційного барабанного механізму, який разом з направляючими зазвичай встановлюється на зовнішню сторону вікна. Виключенням є мансардні вікна, на них сітка кріпиться зсередини. Частіше за все барабан кріпиться горизонтально в верхній частині вікна й опускання сітки здійснюється зверху вниз, потягнувши за спеціальний шнурок. Але є також конструкції, де ролета кріпиться вертикально в отворах - а закривання/відкривання сітки відбувається не зверху вниз, а з права наліво або навпаки. До переваг відноситься можливість комфортно керувати сіткою - потягнувши за керуючий шнур, коли потрібно опустити сітку і просто зняти її з фіксатора - коли потрібно підняти. Сітка сама поповзе вгору, намотуючись на пружинний барабан. Також не займає місця для зберігання зимою. Недоліки - достатньо висока ціна і необхідність зберігати механізм в чистоті, не допускаючи забивання його пилом та брудом. Розсувна москітна сітка.
Сюди б я також відніс «сітка-пліссе»
Застосовується як правило з такими ж - розсувними вікнами та порталами, де необхідно поряд з захистом від комах забезпечити легкий і безперешкодний доступ через віконний (дверний) отвір. Зовні вікна монтуються спеціальними направляючими, по яким сітка зсувається в сторону. Дуже ефектна та ефективна конструкція. Але в зв'язку з відносною складністю монтажу та розумінням виробником того факту, що ця конструкція є необхідним аксесуаром паралельно-розсувних і підйомно-зсувних систем - самого дорогого, що є на віконному ринку - то і ціна на дані штуки, як правило, починається від декількох тисяч гривень. Варто відзначити, що під впливом мінусової температури сітка може почати руйнуватися, тому її рекомендується на зиму знімати. Також мінімум один раз в рік бажано протирати москітну сітку ганчіркою, змоченою мильною водою. Ця процедура покращить повітрообмін, ускладнюючи можливе накопичення пилу та бруду в дрібних осередках сітки. Ми рекомендуємо дотримуватися цих простих правил, і тоді москітна сітка ефективно прослужить вам не один сезон. Також тут буде доречно додати, що сучасні технології дозволяють виготовити сітку практично будь-якої форми (в т.ч. трапецієподібну, трикутну, напівкруглу), і будь-якого кольору.